Önsöz

Sayı #14: “Serbest Tema Öyküleri”

Tüm öykü severlere merhabalar!

Evet, yine uzun bir aradan sonra tekrar birlikteyiz. Biliyorsunuz, bir önceki sayımız yazarlarımız tarafından hazırlanan öykülerin bulunduğu birinci yıl özel seçkisiydi. Seçkinin biraz geç yayınlanması dolayısıyla, o birbirinden güzel öyküleri daha rahat okuyabilesiniz diye temmuz ayı seçkimizi erteleyip ağustos ayına devrettik. Ve zaman hızlı bir şekilde aktı. Ağustos geldi. Yine birinci yıl dolayısı ile sizlerden herhangi bir temaya bağlı kalmadan öyküler yazıp göndermenizi istedik, bununla birlikte o güzel kurgularınızın bulunduğu öyküler elimize ulaştı!

Bu seçkide, özellikle diğer aylara nazaran çok fazla yazım hatası olduğundan, gerekli prensiplere uymayan öyküleri seçkiye dahil edemedik. Umuyoruz geri dönüş yaptığımız mesajdaki kriterlere uyarak arkadaşlarımız daha da hoş yazılar ile aramıza tekrardan katılacaklardır…

Şimdi gelelim bu ayki seçkimizin detaylarına. Yine diğer aylara göre yeni yazar katılımı çok daha fazla oldu. Tam on iki adet öykümüz bulunmakta! Bunları yazarlarıya birlikte sıralayacak olursak:

Algı ve Yanılsamalar adlı öyküsü ile Ozan DİNÇER

AVCI adlı öyküsü ile karamaho

Çölün Yüreği adlı öyküsü ile mit

Exodus adlı öyküsü ile Nihbrin

FRANNY adlı öyküsü ile Bardes

Kâbus Silici 6- Lütfen Geri Dönme adlı öyküsü ile Ezgi Gürçay

Kızıl Ahali Ekspresi adlı öyküsü ile DarLy OpuS

Leyl-i Namevtiyân Destanı adlı öyküsü ile Wyern

Okyanusun Ruhları adlı öyküsü ile black_helen

Orcus – Gritaş’ın Kurtuluşu adlı öyküsü ile Lord Vega

Yeni Dünya Liderleri adlı öyküsü ile brisingr

Yüzler adlı öyküsü ile Mehmet Utku Yıldırım

Temanın serbest olmasıyla birlikte okuyacağınız her öyküde farklı bir maceraya atılacak, belki de hiç tanımadığınız kişilerin hayallerine dalmış olacaksınız…

Bir sonraki sayımızın (Eylül 2010) teması ise “Tavan Arası” oldu. Yazacağınız öykülerinizi seçkimiz yayınlanana kadar kayiprihtim@gmail.com adresine yollayabilirsiniz.

Bir önceki sayımızda yapmış olduğumuz özel seçkiye gösterdiğiniz yoğun ilgi sebebiyle bir kez daha buradan da siz değerli okurlara tüm Kayıp Rıhtım yönetimi olarak teşekkür ediyor, her seçkide bu şekilde ilgi gösterilmesini can-ı gönülden umut ediyoruz.

Sevgiler, saygılar
Hakan “magicalbronze” Tunç

Bir Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.Yıldızlı olan alanların doldurulması zorunludur. *