Önsöz

Sayı #71: “Zeplin Öyküleri”

Çizim: Ahmet Uzn
Çizim: Ahmet Uzn

Bana bir steampunk atmosferinin olmazsa olmaz parçaları gibi gelir zeplinler. Dumanlı ve delik deşik bir göğün ıssız yıldızları. Pervaneleri vardır. Ağır ağır dönerler. Her şey yavaş çekimde gerçekleşir.

Ben hiç zepline binmedim. Ama pas, yağ ve demir kokuyor olmalılar. Bir yandan bomba bırakıyorlar Londra semalarına, bir yandan İstanbul Boğazı’ndan geçiyorlar; adını pek çok defa duyduğumuz markalardan birini haykırarak. Kimisi öyle zengin ki yârine evlenme teklif ediyor. O kadar da zengin olmayanlar aşağıdan bu teklifi coşkuyla karşılıyor. Çok amaçlı bir gökyüzü canavarı.

Bu kez içinde öyküler var. Tekinsiz duruyorlar. Biraz da uzaktalar. Birkaç adım atmalısınız. Bulutlara, onların yanına çıkmalısınız.

Kanepede adlı öyküsü ile Arif Anıl Özdil

Umut Arama Yolculuğu adlı öyküsü ile Arif Özgür

Zeplinin Efsunu adlı öyküsü ile Canan Taşkıran

Tizmengen’in Oyuncağı adlı öyküsü ile Cevdet Denizaltı

Yankılar ve Nidalar adlı öyküsü ile Doğan Özer

Zeplin Avcısı adlı öyküsü ile Ege Emir Özkan

Çin Kırmızısı adlı öyküsü ile Kenan Çetinkaya

Pıtırcık adlı öyküsü ile Selçuk Gökhan Kalkanoğlu

Zeplin temasının çizimi Ahmet Uzn’dan geldi. Kendisine bu etkileyici çizimi için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Gelecek ay seçkimizin 6. yılını kutlayacağız. Bu yüzden özel bir proje gerçekleştirmek istedik. Haziran ayı için sizlerden öykü alamayacağız fakat sonraki ay için çarklar aynı şekilde dönmeye devam edecek! Temmuzun ikinci haftasına kadar “BAYKUŞ” temalı öykülerinizi oykuseckisi@gmail.com’a gönderebilirsiniz!

Zeplinin pervanesinden sakının, gelecek sayı görüşmek üzere!
Onur “DarLy OpuS” Selamet

Sayı #71: “Zeplin Öyküleri”” için 4 Yorum Var

  1. Ahmet Uzn’un çizimi harika olmuş gerçekten. Bu tür sade çizimleri çok seviyorum ben. Tabii Onur’un giriş yazısı da her zamanki gibi okurken tebessüm ettiren güzel cümlelerle dolu. Katılan herkesin ellerine sağlık.

Bir Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.Yıldızlı olan alanların doldurulması zorunludur. *