Önsöz

Sayı #30: “Maça Kızı Öyküleri”

Selamlar,

Bir yıl daha geçti, 2011’in sonuna geldiğimiz aralık ayı da göz açıp kapayıncaya kadar nihayete erecek ve sonra çoğumuzun merakla, bir o kadarımızın da korkuyla beklediği Kehanetler Yılı 2012 kapımızı çalacak.

Geride bıraktığımız on bir ayda yine birbirinden güzel hikâyeler ve farklı yazarlar konuk oldu. Seçkinin en verimli yılı olmasının yanı sıra bizim için birçok ilk de bu yıl yaşandı.

Ve nihayetinde geldik yılın sonuna, Maça Kızı adlı karanlık temamıza. Bu ay dokuz farklı yazar teşrif etti ve yazdıkları öykülerle, farklı dünyaların kapılarını açtılar bizlere. Gelin hep birlikte bakalım, kimler hangi hikâyeyle katılmış düş yığınımıza:

Kaçış adlı öyküsü ile Arda Demircioğlu

Tercih adlı öyküsü ile Arzu B.

Maça Kızı adlı öyküsü ile Cevdet Denizaltı

Rüyaya Uyanmak adlı öyküsü ile Eylül Korkmazyiğit

Uğurlu Deste adlı öyküsü ile M. İhsan Tatari

Kanlı Maça Kızı adlı öyküsü ile Mehmet Berk Yaltırık

Resim adlı öyküsü ile Melahat Yılmaz

Çizmesiz adlı öyküsü ile Onur Selamet

Maça Kızının Dönüşü adlı öyküsü ile S. Samet Demir

İşte böylece öykülerle geçen bir yılı daha bırakıyoruz geride. Bu vesileyle bizleri bir yıl daha yalnız bırakmayan, duraksadığımızda devam etmemizi sağlayan; gerek yazarlarımıza, gerekse okurlarımıza sonsuz teşekkürler!

Gelecek yılın ilk ay açılışını “Demir Yumruk” ile yapıyoruz. Kayıp Rıhtım forumlarında vakit geçiren arkadaşlarımızın çoğu bu isme aşinadır. Forum üzerinde oynanan bir frp sisteminin hem yeni yıla hem de yeni yaşa uygun olacağını düşündük. Tabii isteyen kendi kurgusunu, isteyen frp sistemiyle bağdaşık öyküsünü sunacak okurlara. Yazdığınız öyküleri kayiprihtim@gmail.com mailine yollayabilirsiniz.

Yeni yılınız şimdiden kutlu olsun. Daha fazla öykünün ve okurun olduğu bir yıl olması dileğiyle,

Sevgiler, saygılar,
Hakan “magicalbronze” Tunç

Sayı #30: “Maça Kızı Öyküleri”” için 2 Yorum Var

Bir Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.Yıldızlı olan alanların doldurulması zorunludur. *