Önsöz

2. Yıl Özel: Kayıp Rıhtım Öyküleri

ikinciyil-top

Bundan iki yıl kadar önce birkaç arkadaş, bir yolculuğa çıkmaya karar verdik. Aylık olarak yazacağımız öyküleri, bir şekilde bu türü seven okurlarla buluşturmak niyetiyle çıktığımız bu yolculuk; zamanla okurlarının da sadık katılımıyla büyüdü. Gelişti. Çığ gibi büyüyen bu oluşumun adına da “Aylık Öykü Seçkisi” dedik. 2009’un haziran ayında ise “Göl” temalı ilk öykümüz yayınlandı ve macerenın fitili ateşlenmiş oldu.

İşte iki yıl önce başladığımız bu serüven, hız kaybetmeden siz değerli okuyucularımız eşliğinde yayın hayatına devam ediyor. Bu ay da, tıpkı ilk yılımızda olduğu gibi yine sizler için özel bir seçki hazırladık. Kayıp Rıhtım sitesinin en aktif yazarlarının, seçkimiz için yazmış oldukları “Kayıp Rıhtım” temalı öyküler sizleri bir maceradan diğerine sürükleyecek. Her bir yazarın Kayıp Rıhtım’ı ana tema olarak kullandığı bu hikayeleri okurken bizler envai çeşit duyguya gark olduk: Korku, hüzün, sevinç, heyecan, umut… Ama en çok da umut! Bir avuç gencin başlattığı bu yangın, şimdi yüzlerce öyküyle hayallerimizi aydınlatmak niyetinde. Eminiz ki sizler de bu düş sağanağından bizim kadar keyif alacaksınız.

Peki bu öykü seçkisinde kimler mi var? Dilerseniz gelin şimdi hangi yazarımız hangi öyküsüyle teşrif etmiş, hep beraber göz atalım.

Maket adlı öyküsü ile Alper Kaya

Limbo adlı öyküsü ile Beyza Taşdelen

Kayıp Rıhtım’ın Çağrısı adlı öyküsü ile Buğra Şenyüz

Kaptanın Sandığı adlı öyküsü ile Burcu Durukan

Kaybolan adlı öyküsü ile Can İnal

İsyan adlı öyküsü ile Hazal Çamur

Papyonlar Havalıdır! adlı öyküsü ile Kürşat Toker

Kayıp Rıhtım’da Bir Yabancı adlı öyküsü ile M. İhsan Tatari

Fedâiyan-ı Gaib Rıhtım adlı öyküsü ile Mehmet Berk Yaltırık

Rıhtım’da Bir Deli adlı öyküsü ile Özgürcan Uzunyaşa

Kötü Kokular Mutfağı adlı öyküsü ile Onur Selamet

Altın Çağ adlı öyküsü ile Tarık Kaplan

İşte bu öykülerle ikinci yılımızı kutladık. Belki havai fişekler patlamadı yahut sizlere bir karnaval eğlencesi sunamadık. Ama inanıyoruz ki yukarıdaki kalemlerden dökülenlerin gücü, bütün karnavallardan daha renkli hayallere mürekkep olabilecek çizgide. Edgar Allan Poe’nun da dediği gibi: “Bu seçkiyi, düşlerin tek gerçeklik olduğuna inananlara adıyoruz.

Gelelim gelecek ayın seçkisine. Ağustos ayı için öykülerinizi yazmaya şimdiden başlayabilirsiniz! Gelecek ay kalemlerinize çarpacak temamızsa İntihar oldu! Her zamanki gibi öykülerinizi kayiprihtim@gmail.com mail adresine gönderebilirsiniz.

Herkese, bizi bugüne kadar yalnız bırakmadığı için bir kez daha sonsuz teşekkürler, iyi okumalar.

Sevgiler,
Hakan “magicalbronze” Tunç & Onur “DarLy OpuS” Selamet

2. Yıl Özel: Kayıp Rıhtım Öyküleri” için 8 Yorum Var

 1. Merhaba, birkaç sorum olacak.
  Öykü kaç sayfa olabilir? Ve öykülerin içinde fantastik öğeler barındırılacak mı?
  Teşekkürler

  1. Merhabalar,

   Kabul edilen öykülerde herhangi bir sayfa sınırlaması yok. Bu konuda özgürsünüz. (Tabii yarım sayfalık bir sürpriz yapmamanızı tercih ederiz.) Öyküler fantastik, bilimkurgu, polisiye, korku vs. tarzında olabilir. Bu konuda da olabildiğince geniş yetki vermek istiyoruz sizlere.

   Teşekkürler.

 2. Hikayemin yayımlanması için sitenize üye olmam şart mı?
  Hikayemin sonuna adımı ve soyadımı yazmak istemiyorum, bir sorun olur mu?

  1. Merhaba. Öykünüzün seçkimizde yayımlanması için sitemize üye olmanız şart değil. Öykünüzün sonuna adınızı yazmak zorunda da değilsiniz; ancak en azından bir rumuz belirtirseniz güzel olur. 🙂

Bir Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.Yıldızlı olan alanların doldurulması zorunludur. *