Önsöz

Sayı #37: “Lamba Cini Öyküleri”

Çizim: Devrim Kunter
Çizim: Devrim Kunter

Selamlar,

Üç yılı devirdiğimiz ve dördüncü yaşımıza attığımız adımın ilk sayısıyla, biraz geç de olsa karşınızdayız. Üçüncü yıl özel seçkimizi yine bu tarihlerde yayına sunmamız sebebiyle biraz beklemiş bulunduk. Bu süreçte yine birbirinden güzel öyküler ve yepyeni isimler katıldı seçki maceramıza.

Öncelikle kısa da olsa bir önceki, “Rıhtım” temalı özel seçkimizden bahsetmek istiyorum. Buradan hem çizimiyle bizleri onurlandırmış Ethem Onur Bilgiç’e, hem çok iyi bir giriş yazısı niteliğini taşıyan önsözüyle Sevin Okyay’a hem de zaman ayırıp kalemlerini seçkimiz için oynatmış çok değerli yazarlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum, kendi ve de bu yolda beraber yürüdüğüm tüm arkadaşlarım adına. Zira şimdiden dördüncü yıl için bundan daha iyi ne yapabiliriz diye kara kara düşünmeye başladık.

Bu ay itibarıyla birkaç değişiklik yaşanmaya başlayacak seçkimizde. Şimdilik bunlardan bir-iki tanesini burada yazıp sizleri de bilgilendirmek isteriz. Örneğin son iki aydır seçkimize üyelik açılmış bulunmakta. Anketimizde oy kullanabilmek için üye olma zorunluluğu getirdik. Tabii ziyaretçi olarak her daim öyküleri okuma ve yorumlama hakkına sahip olacaksınız.

Bunun dışında öykü sayfalarında bulunan tüm yazar adlarına tıkladığınızda, o ismin seçkimizde yazdığı tüm öykülere, yeniden eskiye, ulaşabileceksiniz. Bu sayede sevdiğiniz yazarların öykülerine çok daha kolay şekilde ulaşmış olacaksınız.

Ve en güzel haber ise görsellerle alakalı! Artık her ay değerli çizerlerimiz temaya dâhil özel çizimlerle seçkiye katkıda bulunacaklar. Ethem Onur Bilgiç’in üçüncü yıl özel sayısıyla başladığımız bu maceraya artık her ay yeni isimlerle devam edeceğiz. Bu ay da “Lamba Cini” temamıza şahane bir çizimle Devrim Kunter eşlik etti. Kendisinin temaya dâhil olarak hazırladığı görselin büyük haline ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Şimdi de sözü fazla uzatmayalım ve gelelim öykülerimize;

Akis adlı öyküsü ile Esra Tanrıöver

Avare Günlükleri – Fener’in Yolculuğu adlı öyküsü ile Burak Malkoç

Bob Thurman: Gecenin Karanlığı (2. Kısım) adlı öyküsü ile Ahmet Şahin

Çakalların Padişahı adlı öyküsü ile Cevdet Denizaltı

Doğru’yu Ararken adlı öyküsü ile Emre Balcı

Fuat B. Girezli’nin İlk ve Tek Röportajı adlı öyküsü ile A. Orçun Can

İkizlerin Buluşması adlı öyküsü ile Adil Öztürk

Kantonun Kısa Tarihi, Hazin Sonu ve Nurhan Damcıoğlu adlı öyküsü ile Eren Akyol

Lamba adlı öyküsü ile Harun Çimen

Lamba’nın Lanetledikleri adlı öyküsü ile Mehmet Berk Yaltırık

Nas adlı öyküsü ile Melahat Yılmaz

Sarı Kedi adlı öyküsü ile Gurur Güneş

Sayın Lamba Cini adlı öyküsü ile Cemil Karakullukçu

Unutmak adlı öyküsü ile Mercan Aytuna

Önümüzdeki ayın teması “Ayna” oldu. Sizler de bu maceramızın yeni sayılarında yazar olarak yer bulmak istiyorsanız, öykülerinizi kayiprihtim@gmail.com adresine yollayabilirsiniz.

Devrim Kunter’e bu güzel çizim için, yazarlarımıza da yazdıkları öyküler için teşekkür ediyor ve hepinize iyi okumalar diliyoruz.

Sevgiler,
Hakan “magicalbronze” Tunç

Bir Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.Yıldızlı olan alanların doldurulması zorunludur. *